Blog

Takipçi Satın Alan, Bot Takipçilere Sahip Hesaplar Nasıl Anlaşılır?

Takipçi Satın Alan, Bot Takipçilere Sahip Hesaplar Nasıl Anlaşılır?

Sosyal medyanın öneminin tartışmasız olduğu günümüzde; bireyler, markalar gittikçe popülerleşen fenomen olma ve takipçi sayısını arttırma arzusu ile kullanıcıların dikkatini çekebilmek adına birçok farklı yol denemektedirler.  

Ürün satışı yapan veya hizmette bulunan firmalar satışlarını arttıracak yollar ararlar. Sosyal medyanın yoğun olarak kullanılmasından dolayı firmalar sosyal medya hesaplarını daha aktif kullanarak daha çok ürün ve hizmet satışı yapmak için çalışırlar. Bunun için de belli bir ücret karşılığında sosyal medya hesaplarında takipçi satın alarak daha çok kitleye hitap etmek isterler. 

Günümüz koşullarında popüler olmanın yollarından biri de sosyal medya platformlarındaki takipçi sayılarıdır. Durum böyle olunca ürün satışı yapan veya hizmet veren firmalar kendilerini bu rekabetin içinde bulup kendi takipçilerini arttırabilecek yollar da ısrarcı oluyorlar. 

Organik takipçi kazanmak belirli bir zaman istemektedir. Hedef kitlenin markayı tanıması, ürünleri benimsemesi ve takibe alması belirli bir zaman gerekmektedir. Ürün ve hizmet veren firmalar bu süreyi beklemekten kaçınmakta ve en kolay yolu tercih etmektedirler. 

Takipçi satın almak kısa vadede düşünüldüğünde mantıklı gelebilir ama bu işlem; firmaya uzun vadede istenilen kazancı sağlamadığı gibi zararlı dahi olabilmektedir.

Sosyal medyada takipçi sayısından daha önemli olan şey etkileşimdir. Ürün ve hizmet veren firmalar için takipçi sayısı kadar yorum, beğeni, mesaj alma gibi etkenler de önemlidir. Etkileşim olduğu takdirde vermiş olduğunuz hizmetler doğru hedef kitlelere ulaşır ve daha iyi hizmet verirsiniz. 

Takipçi satın alan firmaların veya kişisel hesapların etkileşimlerinin düşük olduğu fark edilebilir. Artık bilinçli sosyal medya kullanıcıları bu durumu hemen fark edebilecek düzeydeler ve bu durumun fark edilmesi halinde firmaya ve kişisel hesaplara olan güven kaybedilmektedir. 

Firmaya ve kişisel hesaplara olan güvenin zedelenmesi prestij anlamında ciddi hasarlar verebilir. Kişiler sizden ürün ve hizmet almayı bırakabilir. Müşteri sadakatiniz olumsuz etkilenebilir.  

Doğru bir şekilde hedef kitlenize hitap etmek istiyorsanız takipçi satın almamanızı öneririz. Takipçi kazanmak için organik çalışmalar ve reklamlar tercih edilmelidir. Bu konuda alanında uzman bir ajanstan yardım almak da son derece faydalı olacaktır.

Instagram yapmış olduğu çalışmalar ile botları temizliyor ve sahte hesapları kullanıma kapatıyor. Eğer siz de takipçi satın aldıysanız ve sistem tarafından bu keşfedilirse bir anda bütün takipçilerinizi kaybedebilirsiniz ve emin olun bu dikkatli kullanıcıların gözünden kaçmayacaktır. 

Gelişen teknoloji ile takipçi satın alınan hesaplar kolay bir şekilde artık tespit edilmektedir. Kullanıcıların bunu tespit etmesinin dışında bu durumu tespit eden toollar da mevcuttur. 

Sosyal Medya İçin Sahte Takipçi ve Analiz Araçları

Bu toollardan 4 tanesini sizin için listeledik; 

HypeAuditor

Aracın bazı bölümleri ücretsiz olmasına rağmen daha ayrıntılı raporlar edinilebilecek ücretli üyelik planları da bulunmaktadır. Bu hangi sektör veya hangi amaçla kullandığınıza göre değişebilir. Belki de ücretli kısmına gerek duymadan ihtiyacınız olan bilgiyi alabilirsiniz. 

HypeAuditor; büyüme grafiğinizi, takipçilerinizin; ülkelere göre yüzdelik oranını, ilgi alanlarını size ücretsiz olarak raporlamaktadır.

Influencer MarketingHub Ücretsiz Instagram Analiz Aracı

Sadece 1.000’den fazla takipçiye sahip olan kullanıcıların hesabını analiz edebiliyor. 100 üzerinden sizin profilinizi katılım oranını ve özgünlüğünü puanlıyor . Ayrıca beğeni yorum sayısının durumunu söylüyor. 

Upfluence

Upfluence ücretli olarak kullanılabilmektedir ancak üyelik formunu doldurduğunuzda demo sürümünden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Araç sağladığı gelişmiş arama aracı ile hedef kitlenize uygun, gerçek ve aktif bir takipçi kitlesine sahip Influencer’lara ulaşabilmenizi sağlıyor. Önerdiği Influencer’lar hakkında rakamlarla da bilgi veriyor.

Social Audit Pro

Instagram hesabı ile giriş yapılarak Social Audit Pro aracı kullanılabiliyor. Yapılan analiz ile sahte ve uzun süredir aktiflik göstermeyen kullanıcılar belirleniyor eğer istenirse silinebiliyor. Şimdilik sadece Instagram’da kullanılan araç yakın zamanda diğer sosyal medya kanalları için de analiz yapılabileceğini belirtiyor.

Son Bir Adım Kaldı!

Formu göndermeden önce aşağıdaki kutucuğu işaretleyip Onayla düğmesine tıklar mısınız? Böylece sizin bir bot olmadığınızı anlayabiliriz. Teşekkürler.